0 252 367 18 08
Merkez: Torba - BODRUM

Franchising

KARYA FIRIN FRANCHISING

Dünya Standartlarında Kalite ve Hijyen, Yenilikçi düşünce ve Gurur Duyulacak Geleneği,

Müşteri Odaklı Şirket Politikası, Doğal ve Kaliteli Hizmet Anlayışı.

15 YILLIK TECRÜBE + 125 ÇALIŞAN

+ 15 ŞUBE + 200 ÇEŞİT YİYECEK + 50 ÇEŞİT İÇEÇEK

2005’den Günümüze

Karya Fırın, 2005 yılında müşterilerine ilk olarak kapılarını açmış ve bu güne kadar Ege Bölgesinde Unlu Mamul ve Ekmekçilik Sektöründe büyümesine devam etmiştir. Karya bu süre içerisinde kalitesiyle özdeşleşmiş markası, geniş ürün yelpazesi, profesyonel işletme sistemleri, müşteriye hizmet anlayışı, ayrıcalıklı dekorasyonu ve kurumsal yapısı ile Karya Fırın Türkiye’de pastacılık sektörüne yeni bir boyut getirmiştir.

Karya Franchising sistemi franchisee’nin mağaza yönetimi ve satış konularında uzmanlaşarak yoğunlaşmasına, tüm enerjisini ve birikimini işin zevkli kısmı olan satış ve müşteri ilişkilerine kullanmasına olanak sağlar.Franchisee’ nin satış konusunda, mağaza yönetiminde ve müşteri ilişkilerinde yoğunlaşması,Karya’ nın ise genel işletim sistemlerindeki rehberlik görevinin yanında, üretim,araştırma geliştirme, yeni teknoloji yatırımları, eğitim, genel reklam tanıtım, denetim ve iş geliştirme konularındaki uzmanlığı adeta görevleri iyi paylaştırılmış güçlü bir takımı bir araya getirmektedir.

Amerika’ da perakende sektörünün %50 si, franchising sisteminin bir parçasını oluşturmakta ve 1.5 trilyon dolar ciroyu ifade etmektedir. Ülkemizde de hızla gelişen franchising sistemi Amerika ve Avrupa’ ya bakıldığında daha büyük gelişmelere gebe olduğunun işaretini vermektedir. Yatırım riskinin diğer klasik iş kurmaya göre 5 kat daha düşük olduğu franchising sistemi, dünyada ‘Hangi İşi Yapayım’ sorusunu ‘Hangi Franchise’ ı Alayım’ şeklinde değiştirmiştir.

Karya değişken müşteri profil ve ihtiyaçlarına göre mağaza konseptlerini çeşitlendirerek böylelikle aday franchisee’ler içinde farklı yapı ve büyüklükte konseptler geliştirmiştir;

Karya değişken müşteri profil ve ihtiyaçlarına göre mağaza konseptlerini çeşitlendirerek böylelikle aday franchisee’ler içinde farklı yapı ve büyüklükte konseptler geliştirmiştir;

Karya Pastahane Fırın, Karya AVM Konsepti,

Karya Corner Shop, Karya Butik Pastane, Karya Butik Cafe,

Karya Area Franchise

modelleri olarak açılacak olan mağzalarında, ev hanımlarından, iş adamlarına kadar, geniş bir yelpazedeki girişimcilere uygun modeller oluşturmaktadır.

SİSTEMİN AVANTAJLARI

Yatırım aşamasında doğru yer seçimi, maliyet analizi ve zaman tasarrufu, Karya, yatırım yapmanız için doğru yerin seçiminde, bu yöndeki araştırma sonuçların ve tecrübesini devreye sokarak rehberlik yapıyor.

Ayrıca yapılacak olan yatırımın mali portesini ve ödeme takvimini önünüze koyarak evdeki hesabın çarşıdakine uymasını sağlar. Deneyimli ve uzman kadroları ile yatırımın en kısa sürede tamamlanmasını sağlayarak, yatırımın kazanca dönme sürecini kısaltır.

Temel üretim sorumluluğu;

Karya’da Franchise yorucu ve karmaşık üretim sistemleri ile değil, zevkli satış ilişkileri ile uğraşıyor. Sadece sıcak satılması gereken ve karlılığı arttıran az miktardaki ürün yatırımcı tarafından üretiliyor.

Mağaza tasarımı;

Karya açılacak mağazaların tasarımını karlılık ve verimliliği maksimize edecek şekilde belirtiyor. Franchise Karya’nın tecrübesinden faydalanarak en fonksiyonel ve ideal tasarımdaki mağazaya kavuşuyor.

Personel ve eğitim desteği;

Karya açılış öncesinde personeli işe alıyor ve bir ay süresince deneyimli kadrosuyla eğitiyor. Açılış sonrasında da Karya periyodik olarak çeşitli konularda sürekli teorik ve pratik eğitimler veriyor.

Dünyadaki gelişmeleri sürekli takip etme ve uygulama;

Karya her yıl dünya pastacılık ve ekmekçilik sektöründeki gelişmeleri yurt içindeki ve yurt dışındaki fuar ve seminerlere katılarak takip ediyor, getirdiği yenilikleri ürünlere ve işletme sistemine yansıtıyor. Böylece franchise bireysel olarak çok büyük yatırım gerektiren gelişme ve yeniliklerden ücretsiz olarak yararlanıyor.

Sermayesiz açılış desteği;

Franchise her gün peşin satmış olduğu ürünlerin bedelini Kayra’ya 30 gün sonra ödüyor. Böylelikle yaklaşık bir ayın cirosu franchise için işletme sermayesi olarak kalmış oluyor.

Toplu alımlar ve uygun vadeler;

Franchise büyük bir zincirin halkaları olarak toplu alımların fiyat ve vade avantajlarından yararlanarak, maliyetlerde avantaj yakalıyor.

Reklam ve Promosyon desteği;

Franchise az bir katılımla büyük yatırımlı ve ses getiren reklam ve promosyon faaliyetlerinden eşit olarak yararlanıyor. Karya düzenli olarak dergi, gazete ve radyolarda tanıtım yapmakta, ayrıca birçok aktivitede sponsorluklar üstlenmektedir.

İşletme kitapçığı ve işletme sistem desteği;

Karya franchise’ye kuruluş esnasında bir rehber sunarak aklına gelebilecek tüm konularda başvurabileceği bir kaynak sağlıyor. Ayrıca her tip Karya Konsepti için ideal işletme teknikleri konusunda franchise’ye sürekli destek veriyor ve profesyonel kadrosu ile sürekli rehber oluyor.

Hatasız çalışmayı sağlayan denetim mekanizmaları;

Karya düzenli olarak her franchise‘yi ziyaret ederek satışları hakkındaki çeşitli analizlerle bilgilendiriyor, hedefler gösteriyor ve yanlışları konusunda uyarıyor. Böylelikle franchise’nin hata yapma ihtimali azalıyor.

FRANCHISING’DE ARANAN ŞARTLAR

Bu kılavuzdaki bilgiler ışığında kendinizi bir Karya sahibi olarak görmek istiyor ve bu işi severek yapacağınıza inanıyorsanız, şimdi de aşağıdaki bu iş için gerekli bazı noktalara ve bundan sonra yapmanız gerekenlere bir göz atmanızı rica ediyoruz;

YETERLİ EĞİTİM YA DA MESLEKİ TECRÜBE;

Franchise adayının Karya tarafından verilebilecek temel eğitimi, en az 6 personeli bulunan bir dükkânı yönetebilecek şekilde alması ve tatbik edebilmesi gerekiyor. Personel yönetimi, karlılık analizleri, satış teknikleri, ürün bilgisi ve muhasebe gibi konuları kapsayan eğitim için franchise’nin ya temel işletme tecrübesine sahip olması ya da üniversite seviyesinde eğitim almış olması beklenmektedir.

TAKIM ÇALIŞMASINA İNANAN VE İNSAN İLİŞKİLERİ KUVVETLİ;

Başarının temel anahtarı olan takım çalışması ve güçlü insan ilişkileri yönünde kendine güvenen, sosyal yönü kuvvetli kişiler, başarıyı daha kolay yakaladıklarından ötürü Karya tarafından tercih edilmektedir.

FRANCHİSE KARYA’YI ASLİ OLARAK BENİMSEMELİ;

Franchise’nin mağazasının başında sürekli bulunması ve başka işlerle meşgul olmaması Karya’nın temel şartıdır.nmektedir.

GEREKLİ YATIRIMI YAPACAK MADDİ GÜCE SAHİP OLMA;

Yukardaki şartları karşılıyorsanız yapmanız gereken altta bulunan franchise aday formunu doldurup bize göndermek.

KARYA MAĞAZA KONSEPTLERİ

KARYA SMALL BUTİK

Mahallenizin sıcak sevimli ve şık noktaları olmaya aday mağazalarda ekmek çeşitleri, ev tipi ürünler, Türk tatlıları, pastalar, sıcak poğaçalar börekler, pizzalar satışa sunulmakta.
Mağaza Büyüklüğü: 25 – 40 m2
Personel ihtiyacı: İşletici +1 personel
Yatırım Tutarı: 30 – 40 Bin USD
Fee Bedeli; 20 Bin USD

KARYA PASTANE – FIRIN

Uzun yıllardır perakende sektöründeki dev zincirlerle yaptığı fırın ve unlu mamüller çalışmalarını geliştiren Karya,bu noktalarda tüm pastane ürün çeşitlerinin yanına 50’ye yakın ekmek çeşitlerini müşterilerin gözü önünde son derece hijyenik metodlarla üretiyor.
Mağaza Büyüklüğü: 100 – 400 m2
Personel ihtiyacı: Büyüklüğüne göre değişiyor
Yatırım Tutarı: 750  – 1000 USD / m2

KARYA AVM MAĞAZALARI

Alışveriş merkezleri içinde tasarlanmış son derece modern, şık concept mağazalarda pasta, bisküvi çeşitleri, çikolata ve kahve yanında salata, sandviç ve pizza çeşitleri de satışa sunulmakta.
Mağaza Büyüklüğü: 20 – 60 – 100 m2
Personel ihtiyacı: 5 – 15
Yatırım Tutarı: 1000  – 1500 USD / m2

 

KARYA AREA FRANCHISE

Karya Area Franchise Bir bölgenin (örneğin Balıkesir, Ankara, Antalya bölgesi gibi) Karya markasıyla birlikte üretim ve pazarlama haklarının alınması, Sub-Franchise (alt franchise)’ ların verilmesi ve o bölge potansiyelinin tamamının değerlendirilmesini ifade eden Karya’nın en kapsamlı ve geniş ölçüde vermiş olduğu franchise modelidir
İlk etapta bir üretim tesisi ve butik mağaza açma koşulu olan bu modelde kimi zaman birçok mağaza ile birlikte faaliyete geçilebilmektedir.
Örnek Area franchise’lar (Ankara – Bursa – Konya – Antalya v.s.) Yatırım tutarı bölge potansiyeline göre 300 USD’den başlamakta 1 milyon USD’ye kadar yatırım yapılabilmektedir.
Personel yine üretim, satış, satış destek, muhasebe, sevkiyat gibi kadrolardan oluşmaktadır. İki veya üç ortağa kadar bir yapıda başvurulabilinen bu modelde, aday franchise ticari ve yönetsel tecrübeye tam anlamıyla sahip olmalıdır.

KARYA CORNER SHOP

Butik modelinin supermarket içlerinde, üniversite içlerinde, yoğun benzin istasyonu marketlerinde uygulanan hali olan corner shoplar, sıcak pişim ve sunum avantajıyla müşterinin ilgisini çeker.
Mağaza Büyüklüğü: 10 – 100 m2
Personel ihtiyacı: 3 – 10
Yatırım Tutarı: 20 Bin USD ve üzeri
Fee Bedeli; 20 Bin USD

KARYA BUTİK PASTANE

İçinde şirin bir cafe’nin de yer alabileceği, prestijli tüm Karya ürünlerinin yanında çikolata, dondurma,kahve çeşitleri, kahvaltı ve salata çeşitlerinin de satışa sunulduğu noktalardır.
Mağaza Büyüklüğü: 60 -120 m2
Personel İhtiyacı: 5
Yatırım Tutarı: 750 – 850 USD / m2

KARYA BUTİK CAFE

Butik Karya ile mutfağın birlikte ele alındığı pasta çeşitleri yanında Karya Restorant menüsünün de servis edildiği, 50 ve daha üzeri oturum kapasitesine sahip Karya’lardır.
Mağaza Büyüklüğü: 150 -200 m2
Personel İhtiyacı: 8 – 10
Yatırım Tutarı: 750 – 850 USD / m2

Sosyal Medya’da KARYA FIRIN’ı

Takip Edin…

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂
× Whatsapp İletişim Hattı